skip to Main Content
0216 415 80 87 demos@demos.com.tr
Istanbul Boğaz Köprüsü - MIOL-B

1. ve 2. İstanbul Boğaz Köprüleri – MIOL-B

Istanbul Boğaz Köprüsü - MIOL-B kurulum
Istanbul Boğaz Köprüsü – MIOL-B kurulum

Yer: Istanbul, Turkey

Yıl: 2014

Kullanılan Uçak İkaz Lambası: Orta Yoğunluklu Kırmızı Uçak İkaz Lambası MIOL-B ( geceleri 2.000 cd kırmızı ışıma yapar)

Köprünün Yüksekliği:    165 metre ve 168 metre

 

  1. Boğaz Köprüsü ya da yeni adıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, İstanbul’daki Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan üç asma köprüden ilkidir.
  2. İkinci Boğaz Köprüsü olarak da bilinen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul Boğazı boyunca uzanan ikinci köprüdür. 1988’de tamamlandığında, dünyadaki 5. asılı asma köprüydü; bugün ise bur alanda 24. sıradadır.

 

Köprüde orta yoğunluklu uçak ikaz lambası
Köprüde orta yoğunluklu uçak ikaz lambası

Avrupa’yı ve Asya’yı birbirine bağlayan Boğaz’ın bu köprüler, hem hava hem de deniz trafiği için çok önemli jeopolitik bir konuma sahiptir. Boğazın her iki yakasında da önemli havaalanları olduğundan, yılda ortalama 683.932 uçuş ve bu uçuşlarda 90 milyon kişi ve 842 bin ton kargo taşımaktadır. ICAO ve FAA yönetmeliklerine uygun olarak üretilen Wetra, bu tür hava trafiğinin yoğun olduğu bir yerde en güvenilir çözüm olduğu konusunda ilgili kurumlar tarafından belirlenmiştir. Bu projelere uçak ikaz sistemleri sağlamak, bizim için hem büyük bir deneyim hem de gurur kaynağı oldu.

Boğazın incileri bu köprülerin hava trafiği güvenliği için Wetra Orta Yoğunluklu LED uçak ikaz lambaları tercih edilmiştir. Uçak ikaz sistemi için Köprünün ayaklarının en üst seviyesine 4’er adet MIOL-B ( Medium intensity obstruction lights) armatürleri başarıyla yerleştirilerek devreye alındı ve gps sistemi sayesinde şuan tüm armatürler senkron çalışmaktadırlar. Wetra ve Luxsolar armatürlerimizin tamamı, ICAO ve FAA kurallarına %100 uygun olarak dizayn edilerek ve birçok tarafsız 3. Kuruluşlar tarafından onaylanıp belgelenmiştir.

köprüde uçak ikaz lambası
Köprüde uçak ikaz lambası
Back To Top