skip to Main Content
0216 415 80 87 demos@demos.com.tr
Antalya Expo2016 Tower - MIOL-AB - LIOL-B

Antalya Expo2016 Tower – MIOL-AB – LIOL-B uçak ikaz sistemi

Yer: Antalya

Yıl: 2016

Kullanılan Uçak İkaz Lambası: Çift renkli Orta Yoğunluklu Uçak İkaz Lambası ( Dual MIOL-AB 2.000 cd gece kırmızı,  20.000 cd gündüz beyaz) + Düşük yoğunluklu lamba (LIOL-B)

Uygulama yapılan kule sayısı: 1

Antalya, turizm açısından Türkiye’nin en cazip şehridir. Bu nedenle, her yıl yaz mevsiminde yurtiçi ve yurtdışından milyonlarca insan turisttik amaçlarla Antalya’ya akın ediyor. Bu nedenden dolayı Antalya şehrinin hava trafiği çok yoğundur.

Antalya Expo 2016 Kulesi, 101 metre yüksekliğinde inşa edilmiş olup iki açık manzaralı üç terasa sahiptir. Kule 2016 yılında, Wetra uçak ikaz lambaları ile ICAO Ek 14 mevzuatına uygun hale getirilmiştir.

Her marka projede olduğu gibi bu önemli projede de Wetra uçak ikaz lambaları tercih edilmiştir. Projenin hava trafiği için güvenli hale getirmek için, yapının çatısında Wetra’nın en çok tercih edilen ürünü olan Dual MIOL-AB( gece kırmızı 2000 cd gündüz 20000 cd beyaz) uçak ikaz lambası tercih edilmiştir. Yapının yan yüzeylerini işaretlemek için ise düşük yoğunluklu uçak ikaz lambaları kullanılmıştır.

Merkezi kontrol paneli ve GPS sistemi aracılığıyla tüm lambalar aynı anda(senkron) yanıp sönmektedir. Böylece Antalya Expo 2016 Kulesi, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu ve SHGM’nin yönetmeliklerine tam uygun olarak aydınlatılmış/işaretlenmiş oldu.

Back To Top