skip to Main Content
0216 415 80 87 demos@demos.com.tr
Baca Sisecam Mersin - MIOL-B

Mersin Şişecam Baca Projesi – Orta yoğunluklu uçak ikaz lambası

Yer: Mersin

Yıl: 2016

Kullanılan Uçak İkaz Lambası: Orta Yoğunluklu Uçak İkaz Lambası ( MIOL-B 2.000 cd gece)

Uygulanan Baca Sayısı: 2

Bacalar genel olarak yerleşim yerlerine uzak olması gerekmektedir. Ancak son zamanlarda şehirlerin inanılmaz genişlemesi ile birlikte sanayi yapılaşmaları maalesef şehir içlerine dâhil olmuştur. Havaalanlarının çevresinde veya yüksekliği 45 metreyi aşan her baca için uçak ikaz lambası artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden birisi olan Şişecam, birçok dalda üretim yapmaktadır. Türkiye’de 14 tesisi bulunan firmanın, yurtdışında da 26 tesisi ile birlikte toplam 44 farklı üretim noktası bulunmaktadır. Bunlar içinde büyük öneme sahip olan Mersin tesislerinin yüksek bacaları için, diğer birçok Şişecam sanayi tesislerinde olduğu gibi yine Wetra Uçak ikaz lambaları tercih edilmiştir.

Bu projenin bacalarında, hava araçlarının seyrüsefer güvenliği için Wetra Orta yoğunluklu MIOL-B (gece 2000 cd kırmızı) uçak ikaz lambaları tercih edildi.

Her bacada bulunan kontrol paneli ve GPS sistemi aracılığıyla tüm lambalar aynı anda yanıp sönmektedir. Böylece, Mersin Şişecam Kimya Sanayi Tesisleri, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu ve SHGM’nin yönetmeliklerine tam uygun olarak aydınlatılmış oldu.

Back To Top