skip to Main Content
0216 415 80 87 demos@demos.com.tr
Osmangazi - Izmit Körfez - Köprüsü

Luxsolar Yüksek Yoğunluklu Uçak İkaz Lambaları Osmangazi Köprüsü’nde Tercih Edildi.

Yer: Kocaeli, Turkiye

Yıl: 2015

Kullanılan Uçak İkaz Lambası: 28 adet yüksek yoğunluklu LED uçak ikaz lambası (Gece 2.000 cd beyaz, Alacakaranlıkta 20.000 cd beyaz, Gündüz ise 200.000 cd beyaz)

Köprünün Yüksekliği:    234 metre (769,11 ft)

Toplam Uzunluk:            2,682 m (8,799 ft)

Genişlik:             35.93 m (117,9 ft)

Köprüde yüksek yoğunluklu uçak ikaz lambaları
Köprüde yüksek yoğunluklu uçak ikaz lambası

 

Osman Gazi Köprüsü, Marmara Denizi’nin doğu ucunda İzmit Körfezinde, İzmit’in yakınlarında ve İstanbul’un yaklaşık 50 km güneydoğusunda bulunan bir asma köprüdür. Köprünün iki ayağının arasında mesafe uzunluğu açısından, dünyanın en uzun dördüncü asma köprüsüdür.

Osmangazi Köprüsü - Uçak ikaz lambaları GPS Modülü Kutusu Kurulumu
Osmangazi Köprüsü – Uçak ikaz lambası GPS Box Kurulumu
Luxsolar Uçak ikaz lambaları Osmangazi Köprüsü - GPS Kutusu
Osmangazi Köprüsü – GPS Box senkronizasyon sistemi ile uçak ikaz lambaları aynı anda yanar ve söner

2016 yılında hizmete açılan bu köprünün hava trafiği güvenliği için Wetra Yüksek Yoğunluklu LED uçak ikaz lambaları tercih edilmiştir. Uçak ikaz sistemi için Köprünün ayaklarının en üst seviyesine 4 adet HIOL-A-360° ve köprünün yan yüzeylerini işaretlemek için 24 adet yedekli HIOL-A-120° uygulandı ve yapılan bu uygulama ICAO ve FAA kurallarına %100 uygun olarak tamamlanmıştır. Yedekli lambaların özelliği, sistemin ana lambada bir hata tespit etmesi durumunda, otomatik olarak yedek lambayı devreye sokmasıdır. Böylece sistem hiç aksamadan mâniayı aydınlatmaya devam edecektir.

Tüm bu yüksek yoğunluklu uçak ikaz lambaları, GPS sistemi vasıtasıyla senkronize şekilde çalışmaktadır. Ayrıca sistem üzerinde bulunan sensörler aracılığıyla, ikaz lambaları gün içerisinde ortamın aydınlık durumuna göre otomatik olarak gece, alacakaranlık veya gündüz moduna geçmektedir.

Uçak ikaz sistemleri konusunda uzman teknik ekibimiz, tüm sistemin devreye alınması aşamasında, Siemens teknik ekibine yardımcı olmak için köprü şantiyesinde bizzat bulunarak teknik destek sağladı. Hatalı bazı işlemleri düzeltti ve GPS, Alacakaranlık ve gece sensörlerinin doğru konumlandırılmasına yardımcı oldu. Bu sayede, dünyanın en uzun asma köprüsü, Wetra yüksek yoğunluklu uçak ikaz lambaları ile hava araçları için daha güvenli bir güzergâh haline getirilmiş oldu!

Luxsolar yüksek yoğunluklu uçak ikaz lambaları
Köprülerde Luxsolar yüksek ışık şiddetli uçak ikaz lambası sistemleri
Back To Top